ساعت کاری: 9 صبح الی 3 بعد از ظهر

اندام مصنوعی

اندام مصنوعی

اندام مصنوعی

اندام مصنوعی

اندام ساختگی، برسازه یا پروتز سازه‌ای است که با بازسازی بخش‌هایی از بدن با روش برسازی گفته می‌شود. در واقع برسازی جایگزین بخش یا عضو یا اندام از دست رفته می‌شود تا اندام یا عضو بتواند تمام یا بخشی از عملکرد از دست رفته را به دست آورد. ناگفته نماند که در برخی از موارد نیز برسازه تنها جنبهٔ زیبایی دارد مانند برسازی چشم و برسازی انگشت. از انواع پروتزها می‌توان به دندان مصنوعی، پای مصنوعی، دست مصنوعی و… اشاره کرد.

اندام مصنوعی کنترل شونده با ذهن

تا امروز بیشتر اندام‌های مصنوعی پرکاربرد از فناوری‌های قدیمی استفاده می‌کردند. این اندام‌های مصنوعی نسبت به یک دست طبیعی محدودیت‌های حرکتی و کارکردی بسیاری دارند. اما به تازگی نوعی از اندام‌های مصنوعی ساخته شده‌اند که فرد می‌تواند تنها با فکر کردن و قصد تکان دادن آنها در ذهن خود، آن‌ها را کنترل کند. این یکی از پیچیده‌ترین پروژه‌های ساخت اندام‌های مصنوعی رباتیک تا به امروز است. این پروتزهای رباتیک بیشتر از آنکه یک وسیلۀ پوشیدنی به نظر برسند، به جرئی از اندامهای فرد تبدیل شده‌اند.

افزودن حس به اندام مصنوعی

در چند سال گذشته بر پیچیدگی اندام‌های مصنوعی کنترل شونده با مغز بسیار افزوده شده است. اما هنوز جای یک چیز خالیست، بیشتر پروتزها نمی‌توانند بازخوردی از وضعیت خود ارسال کنند تا کاربر بتواند حس لامسۀ خود را بازیابد. تلاش‌هایی برای ساخت پوست مصنوعی و بازگرداندن حس لامسه به اندام مصنوعی انجام شده است. برخی از این پروژه‌ها موفقیت‌آمیز بوده و دست‌آوردهایی نیز به همراه داشته است اما هنوز پوست مصنوعی ساخته نشده که بتواند به طور کامل کار پوست طبیعی انسان را انجام دهد.

الیزارف چیست؟

مشاوره رایگان پروتز Call Now Buttonتماس با ما