ساعت کاری: 9 صبح الی 3 بعد از ظهر

تمرینات تقویتی آمپوته های بالای زانو و زیرزانو

تاریخ ۲۷ آبان ۱۴۰۲

 تمرینات تقویتی آمپوته های بالای زانو و زیرزانوتمرینات تقویتی آمپوته های بالای زانو و زیرزانو

در زمین دراز بکشید و یک حوله را زیر انتهای اندام آمپوته قرار دهید. پای دیگر را با زانوی صاف بالا بیاورید و به حوله فشار دهید. سپس با سرعتی آرام، باسن خود را از زمین بلند کنید و نگه دارید، سپس به آرامی پایین بیاورید. این تمرین را با استفاده از پروتز انجام دهید.

در حالتی که روی دستها و زانوهایتان قرار بگیرید و تعادلتان را حفظ کنید، به آرامی پای آمپوته را به عقب و بالا ببرید. حرکت را کنترل کرده و عضلات باسن را منقبض نگه دارید. پس از چند ثانیه، به حالت اولیه بازگردید و سپس تمرین را تکرار کنید.

روی دستها و زانو بدون پروتز، به صورت چهار دست و پا قرار بگیرید و پای آمپوته را به آرامی به سمت پهلو ببرید و نگه دارید. سپس پایین بیاورید و حین به پهلو بردن پا، عضلات خود را منقبض نگه دارید.

در حالتی که روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کرده، کف پاها را روی زمین قرار دهید. می‌توانید برای راحتی زیر سر یک بالش بگذارید. سپس عضلات شکمی را منقبض کرده و با چرخش لگن به سمت بالا، سعی کنید کمر را به سطح زیرین بچسبانید.

تمرین تحمل و تعادل

تمرینات فیزیکی برای افرادی که از پروتز استفاده می‌کنند، بسیار مهم است. انجام صحیح تمرینات و حفظ پوزیشن درست بسیار اهمیت دارد تا از آسیب‌های احتمالی جلوگیری شود.

تحمل جزئی وزن با حمایت هر دو دست
در این تمرین، بین دو میله پارالل ایستاده و با دو دست آن‌ها را بگیرید. سپس وزن بدن خود را از پای سالم به پای پروتزی منتقل کنید. این تمرین به شما کمک می‌کند تا توانایی تحمل وزن با حمایت هر دو دست را تقویت کنید.

تحمل جزئی وزن با حمایت یک دست
در این تمرین، بین دو میله پارالل ایستاده و با یک دست آن‌ها را بگیرید. سپس وزن بدن خود را از پای سالم به پای پروتزی منتقل کنید و همیشه از دست مقابل برای حمایت استفاده کنید.

تحمل وزن جزیی با حمایت نوک انگشتان
در این تمرین، بین دو میله پارالل ایستاده و تنها از نوک انگشتان خود برای حمایت استفاده کنید. سپس وزن بدن خود را از پای سالم به پای پروتزی منتقل کنید. این تمرین به شما کمک می‌کند تا توانایی تحمل وزن با حمایت نوک انگشتان را تقویت کنید.

اهمیت توجه به انجام صحیح این تمرینات و مشاوره با پزشک قبل از شروع آن‌ها بسیار مهم است. همچنین اطمینان حاصل کردن از اینکه تمرینات به درستی انجام می‌شود نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

مرکزظفربا سالها سابقه تولید انواع آتل ارتز و پروتز مانند ساخت انواع اندام مصنوعی ,پروتزانگشت,پروتزدست ,پروتزپای بالای زانو, پروتزپای زیرزانو   ,گوش مصنوعی و انواع دست مصنوعی هوشمند شامل دست الکترونیک,  دست مکانیکی  و انگشت مصنوعی متحرک آماده ارائه مشاوره به شما در زمینه توانبخشی و اندام مصنوعی می باشد

تمرین های تقویتی و آموزش راه رفتن آمپوته های اندام تحتانی قسمت دوم

مشاوره رایگانمشاوره رایگان پروتز تماس با ما