دست بیونیک چیست؟

دست بیونیک چیست؟

"کریس تیلور" شهروند انگلیسی که دست خود را در یک حادثه از دست داده، نخستین فرد در این کشور است که به نسل جدید دست بیونیک مجهز شده و توانایی هر کاری را یافته است.

او با این دست بیونیک اکنون می‌تواند از نردبان بالا برود، طناب به دست بگیرد و حتی مطلب بنویسد.

این دست بیونیک که ‘Michaelangelo Hand’نام دارد نوعی پروتز منحصر به فرد است که انگشتان و شست الکترونیکی دارد. این دست بیونیک، تیلور را قادر ساخته تا 5 انگشت خود را با عضلات بازوی دست راستش حرکت دهد.

این دست بیونیک 47 هزار پوندی، الکترودهایی دارد که حرکت را در عضلات دست، حس می‌کند و سیگنال‌هایی را به دست می‌فرستد. این دست را می‌توان با فشار دادن یک دکمه در بالای آن، خاموش و روشن کرد.

تیلور اکنون می‌تواند با این دست جدید اشیائی را با اندازه های مختلف در دست بگیرد و برخی کارهای ساده خانگی مانند باز و بسته کردن یک دکمه یا برداشته دسته کلید را انجام دهد.

تیلور طی یک حادثه دردناک بر اثر سقوط از جت اسکی در سال 2009 ، دست راست خود را از دست داد و از آن زمان از پروتزهای مختلف استفاد کرد.

اما این دست بیونیک که یک پوشش سیلیکونی برای اتصال بهتر به بازو دارد، زندگی او را متحول ساخته است.

این دست بایونیک سیگنال های الکترونیکی را با یک نرم افزار که دست را کنترل می کند می خواند و موجب باز و بسته شدن مشت یا گرفتن چیزی می شود.

این دست از گستره ای از مواد، آلیاژها و پلاستیک ساخته شده و کاربر آن برای استفاده درست از آن نیازمند یک سری آموزش هاست.

این دست توسط شرکت آلمانی  Otto Bockساخته شده است.

این دست می تواند هفت وضعیت مختلف دست را به لطف چهار پنج انگشت قابل حرکت خود انجام دهد. حرکت شست این دست می تواند به طور جداگانه با استفاده از سیگنال های عضلانی انجام شود.

به کاربران توصیه شده هر روز عصر حدود چهار ساعت، این دست را شارژ کنند. با این میزان شارژ این دست می تواند 20 ساعت کار کند.

آنومالی های مادرزادی دست