ساعت کاری: 9 صبح الی 3 بعد از ظهر

دست بیونیک چیست؟

تاریخ ۲۶ آبان ۱۴۰۲

دست بیونیک چیست؟

“کریس تیلور”، یک شهروند انگلیسی است که در یک حادثه دست خود را از دست داد. او اولین فرد در این کشور است که از یک دست بیونیک نسل جدید استفاده می‌کند و توانایی انجام هر کاری را با آن پیدا کرده است.

اکنون با این دست بیونیک، او قادر است از نردبان بالا برود، طناب را بگیرد و حتی بتواند مطلبی بنویسد.

این دست بیونیک با نام “Michaelangelo Hand” یک نوع پروتز منحصر به فرد است که انگشتان و شست الکترونیکی دارد. این دست بیونیک، به تیلور اجازه می‌دهد تا با استفاده از عضلات بازوی دست راستش، 5 انگشت خود را حرکت دهد.

این دست بیونیک که دارای وزن 47 هزار پوند است، الکترودهایی دارد که حرکات را در عضلات دست حس می‌کند و سیگنال‌هایی را به دست می‌فرستد. همچنین این دست را می‌توان با فشار دادن یک دکمه در بالای آن، خاموش و روشن کرد.

اکنون تیلور قادر است با این دست جدید، اشیاء با اندازه‌های مختلف را بگیرد و برخی کارهای ساده خانگی مانند باز و بسته کردن یک دکمه یا برداشتن دسته کلید را انجام دهد.

در سال 2009، تیلور به دلیل یک حادثه ناگوار که در اثر سقوط از جت اسکی رخ داد، دست راست خود را از دست داد. از آن زمان، او از پروتزهای مختلف استفاده کرده است. اما با ظهور دست بیونیک “Michaelangelo Hand”، زندگی او تغییر کرده است. این دست بیونیک دارای یک پوشش سیلیکونی برای اتصال بهتر به بازو است و از سیگنال‌های الکترونیکی برای کنترل حرکات دست استفاده می‌کند. این دست از مواد، آلیاژها و پلاستیک‌های مختلف ساخته شده و کاربر آن نیازمند آموزش‌هایی برای استفاده صحیح از آن است. این دست توسط شرکت آلمانی Otto Bock تولید شده است.

این دست بیونیک قادر است هفت وضعیت مختلف دست را با کمک چهار پنج انگشت قابل حرکت خود انجام دهد. حرکات شست این دست می‌تواند به طور جداگانه با استفاده از سیگنال‌های عضلانی انجام شود. به کاربران توصیه می‌شود که هر روز عصر حدود چهار ساعت، این دست را شارژ کنند. با این میزان شارژ، این دست می‌تواند 20 ساعت کار کند.

آنومالی های مادرزادی دست

مشاوره رایگانمشاوره رایگان پروتز تماس با ما