کفی طبی افزایش قد: ویژگی های کفی طبی مناسب برای بلندتر نشان دادن قد

پاهای انسان یکی از قوی‌ترین و "پرکارترین" قسمت‌های بدن هستند. از پاها نه تنها برای حرکت بلکه به عنوان ستون‌های پشتیبان کل بدن نیز استفاده می‌شود. این مستله به این خاطر است که پاها می‌توانند به راحتی در همه جهات و روی سطوح مختلف حرکت کنند. همچنین، در هنگام ایستادن، پاها وزن کل بدن را تحمل کرده و کمک می‌کنند تا بیاستیم. اما برخی از مردم از قد خود راضی نیستند و آرزو می‌کنند قدشان بلندتر بود. متأسفانه در اکثر بزرگسالان ، شانس زیادی برای افزایش قد وجود ندارد. بعد از 18 سالگی ، اکثر روش‌های افزایش قد ، حتی با وجود تغذیه و ورزش‌های مناسب تاثیر ندارند. با این وجود روش‌هایی برای بلندتر دیده شدن و جلوگیری از کوتاهتر شدن قد که به طور معمول با افزایش سن ایجاد شود وجود دارد. امروزه با وجود کفی‌های طبی افزایش قد می‌توان این مشکل را حل کرد.

مزیت اصلی کفی‌های‌ افزایش قد آن است که مخفی هستند، وبه همین دلیل  هیچ کس متوجه نمی‌شود که شما ازآنها استفاده کرده‌اید، و با استفاده از آن‌ها در معرض تمسخر احتمالی آشنایانتان قرار نمی‌گیرید. پاشنه‌های کفش‌های پاشنه بلند معمولی که برای افزایش قد طراحی شده‌اند طوری هستند که دیگران از بیرون می‌توانند آن‌ها را ببینند. اما با پوشیدن کفی‌های ارتوپدی ، کسانی که از بیرون کفش‌های شما‍‌ را مشاهده می‌کنند ، صرفا یک جفت کفش تخت معمولی می‌بینند و به هیچ وجه متوجه پاشنه مخفی داخل آن‌ها نخواهند شد. کفی‌های افزایش قد فقط مخصوص آقایان نیستند ، خانم‌ها هم می‌توانند در عین این که از کفش‌های تخت مورد علاقه خود لذت می‌برند، از اعتماد به نفسی که از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند به آن‌ها دست می‌دهد هم ‌برخوردار شوند. از کفی‌های افزایش قد برای مشکل اختلاف طول پاها که در آن یک پا بلندتراز پای دیگر است نیز می‌توان استفاده کرد. اگر مقدار اختلاف طول پاهایتان را بدانید می‌توانید از یک کفی قابل تنظیم برای اصلاح این اختلاف طول استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره­ی کفش­های طبی مخصوص افزایش قد و یا رزرو نوبت در کلینیک ظفر با شماره تلفن ­های 02188951703  تماس حاصل فرمایید.

عواملی تعیین کننده قد کدامند؟


عوامل مختلفی در تعیین ارتفاع قد افراد دخیلند، از جمله:

 • ژنتیک. در اکثر افراد عامل ژنتیک تعیین قد آن‌ها موثر است. در واقع وراثت مهمترین عامل تعیین‌کننده نوع بدن افراد است. به همین سادگی که اگر والدین یک شخص بلند قد باشند ، احتمالاً خود فرد هم قد بلند خواهد شد. و اگر والدین شخصی کوتاه باشند به احتمال خیلی زیاد آن شخص هم کوتاه قد خواهد شد.
 • جنسیت نیز یکی دیگر از عوامل بیولوژیکی است که در تعیین قد افراد نقش دارد. پتانسیل بلند شدن قد در زنان کمتر از مردان است.
 • برخی از بیماری‌ها نیز می‌توانند در تعیین قد یک فرد نقش داشته باشند. مشکلات زیر ممکن است روند رشد فرد را در دوران کودکی تغییر دهد:

_ غول‌پیکری یا ژیگانتیسم

_ کوتولگی یا کوتاه‌قامتی

_ التهاب مفصل یا آرتریت

_ بیماری سلیاک درمان نشده

_ سرطان

_هر بیماری یا مشکلی که مستلزم استفاده طولانی مدت از استروئیدها باشد

_  سندرم داون

_  سندرم ترنر

_ سندرم مارفان

 • تغذیه نیز پتانسیل قد افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. دریافت مواد غذایی مناسبی که حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی لازم باشند ، به رشد افراد کمک می‌کند. در مقابل ، افرادی که به اندازه کافی مواد مغذی دریافت نمی‌کنند ممکن است قدشان زیاد بلند نشود.
 • مطالعات نشان داده‌اند که از آنجا که کیفیت تغذیه در طول زمان بهبود پیدا کرده، مردم هم قد بلندتر شده‌اند. بنابراین کودکانی که رژیم غذایی غنی از کلسیم ، پروتئین و سایر مواد مغذی دارند ، می‌توانند پتانسیل رشد خود را به حداکثر برسانند.
 • فعالیت بدنی نیز در رشد و قد کودکان نقش دارد ، زیرا فعالیت باعث آزاد شدن هورمون رشد می‌شود. صفحات رشد در استخوان‌های کودکان باز است. حال اگر در بدن یک کودک به دلیل فعالیت بدنی بیشتر این هورمون آزاد شود احتمال رشد او ، نسبت به کودکانی که فعالیت بدنی کمتری دارند بیشتر خواهد بود.

با این همه ، به طور کلی هنگامی که صفحات رشد در استخوان‌ها بسته شوند ، قد افراد دیگر بلند نخواهد شد. بیشتر خانم‌ها در سنین 14 تا 15 سالگی به رشد کامل قد خود می‌رسند و در بیشتر مردان تا سن 16 سالگی رشد قدی کامل خواهد شد. این که شخصی بعد از 19 سالگی همچنان رشد داشته باشد بسیار غیرمعمول است.

 

کفی‌های افزایش قد


کفی‌های افزایش قد

کفی‌های افزایش قد در میان بسیاری از افراد از تجار گرفته تا افرادی که در حوزه صنعت فعالیت دارند انتخاب بسیار محبوبی است. افزایش قد می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش داده  و مطمئناً دیدگاه اطرافیانتان را نسبت به شما تغییر می‌دهد. این عمل چند قرن قدمت داشته و به پادشاهان، ژنرال‌ها و امپراطورانی که برای بلندتر نشان دادن قد خود از پاشنه‌ مخفی استفاده می‌کردند برمی‌گردد.

این امر به آنها اجازه می‌داد تا موضعی برتر و مهمتر پیدا کرده و ناخودآگاه در ذهن دیگران قدرتمندتر و مقتدرتر به نظر برسند. به طور ناخودآگاه معمولا وقتی به یک فرد قد بلندتر نگاه می‌کنیم‌، نسبت به او احساس تحسین و احترام پیدا می‌کنیم، که این تأثیر روانشناختی ظریفی در آن شخص ایجاد می‌کند.

گذشته از بهبود ظاهر و اعتماد به نفس ، افزایش قد فرد برای کسانی که دچار اختلاف طول در پاهایشان هستند و یکی از پاها از دیگری بلندتر است هم می‌تواند مفید باشد.

اقدامات احتیاطی برای خرید کفی‌های افزایش قد


درباره کفی‌های افزایش قد نکاتی وجود دارد که خوب است پیش از خرید آن‌ها به این نکات توجه داشته باشید:

 • اندازه کفش – برای استفاده از بسیاری از کفی‌های افزایش قد لازم است از کفشی با سایز بزرگتر از سایز پای خود استفاده کنیم. در غیر این صورت کفی ممکن است پا را اذیت کرده و باعث احساس ناراحتی شود. در هنگام خرید این کفی‌ها ( یا کفشی که می‌خواهید با آن از کفی استفاده کنید) حواستان به سایز مناسب باشد، به خصوص اگر قصد خرید آنلاین دارید. مسلما شما نه می‌خواهید در هنگام پوشیدن کفش‌هایتان احساس ناراحتی کنید و نه می‌خواهید سایز کفش‌هایی که می‌پوشید خیلی بزرگتر از سایز واقعی پایتان باشد! چکمه و کفش‌های کلاسیک جادار بهترین گزینه‌ها برای استفاده از کفی‌های افزایش قد هستند.
 • راحتی – در هنگام استفاده از کفی‌های افزایش قد ، حتما لازم است قوس کف پاها به خوبی پر شوند. اگر کفی بیش از حد بلند باشد یا از ماده خیلی سختی ساخته شده باشد ، ممکن است راه رفتن با آن‌ ناراحت کننده باشد. استفاده از کفی‌های افزایش قد از جنس فوم باعث می‌شود در عین این که بلند قدتر به نظر می‌رسید، در هنگام راه رفتن هم راحت باشید و اذیت نشوید.
 • درد سینه کف پا - تقریباً شبیه به حالتی که کسی هر روز کفش‌های پاشنه بلند بپوشد، استفاده از کفی‌های افزایش قد برای مدتی طولانی نیز ممکن است باعث ایجاد فشار روی سینه پا شده و این ناحیه که قسمت جلوی کف پا است کم کم دچار درد شود. استفاده از کفی‌های افزایش قدی که تمام کف پا را پوشش داده و شیب خفیفی در ناحیه پنجه پا دارند ، و یا کفی‌های افزایش قد تختی که ارتفاع زیادی دارند می‌تواند این مشکل را کاهش دهد.

ویژگی‌های یک کفی افزایش قد خوب


در اینجا برخی از بهترین ویژگی‌های کفی‌های افزایش قد را ذکر می‌کنیم:

 • جاذب رطوبت– بهترین نوع کفی‌های جاذب رطوبت، کفی‌هایی هستند که جذب رطوبت بالایی دارند و نیز به سرعت خشک می‌شوند. در حالت ایده آل ، در یک کفی جاذب رطوبت حداقل لایه بالایی باید امکان رد و بدل کردن هوا را داشته باشد. این خصوصیت مانع از تجمع بیش از حد رطوبت در کفش‌ها شده و در نتیجه از بروز عفونت ، تاول و بو جلوگیری می‌کند.
 • ضد میکروب –ضد میکروب بودن لایه بالایی کفی مانع از رشد باکتری یا قارچ در داخل کفش‌ها می‌شود. این خصوصیت کمک می‌کند تا کفش‌های بوی تازگی بدهند و از بروز عفونت‌هایی مانند بیماری "پای ورزشکاران" جلوگیری شود.
 • پر کردن قوس کف پا – این که کفی افزایش قد قوس کف پا را پر کند ضروری نیست اما داشتن این خصوصیت باعث می‌شود در هنگام استفاده از آن احساس راحتی زیادی داشته باشیم! بسیاری از کفی‌های افزایش قد راحت نیستند. این گونه کفی‌ها فقط قد شما را بلندتر نشان می‌دهند. توصیه می‌کنیم به دنبال کفی‌هایی باشید که بالشتک‌هایی با خطوط ارگونومیک داشته باشند، طوری که در هنگام راه رفتن پاهایتان را به خوبی دربرگرفته و محافظت کنند. چنین خصوصیتی برای یک کفی‌ افزایش قد که قد شما را هر روز بلندتر نشان می‌دهد اهمیت بسیار زیادی دارد !
 • ارتفاع قابل تنظیم – بعضی از انواع کفی‌های افزایش قد قسمت‌های متعددی دارند که شما می‌توانید با باز یا جمع کردن آن‌ها ارتفاع کفی را افزایش یا کاهش دهید.
 • مموری فوم – مموری فوم یکی از راحت‌ترین موادی است که می‌توان از آن در ساخت کفی‌ کفش استفاده کرد. کفی‌هایی که از جنس مموری هستند دقیقا با شکل پاهای شما مطابقت پیدا کرده و به بهترین نحو قوس کف پاها را پر کرده و در هنگام راه رفتن باعث می‌شوند احساس کنید که انگار روی یک بالش نرم پا می‌گزارید!