ساعت کاری: 9 صبح الی 3 بعد از ظهر

ساخت کفش طبی: پوشیدن کفش طبی ارتوپدی و مراکز ساخت کفش طبی در تهران

تاریخ ۲۵ آبان ۱۴۰۲

آیا تا به حال در مورد کفش‌های طبی شنیده‌اید، اما فکر کرده‌اید که این کفش‌ها فقط برای افرادی مفید هستند که دچار مشکل پا هستند و فقط در مدل‌های از مد افتاده‌ای موجود می‌باشند؟ البته که این تصور غلط است! بسیاری از افراد از اینکه ساخت کفش‌های طبی ارتوپدی در سال‌های اخیر هم در زمینه‌ی فناوری و هم در زمینه‌ی مد و زیبایی تا چه میزان پیشرفته‌اند بی‌اطلاع هستند. کفش‌های طبی، صرف نظر از مسائل مربوط به پا، می‌توانند تأثیر باورنکردنی بر سلامت کلی شما داشته باشند و تصورات غلطی که در مورد کفش‌های طبی دارید می‌تواند مانع از بهره‌مندی‌تان از مزایای متعددی که این کفش‌ها بر سلامتی می‌گذارند شوند. برای کمک به شما در درک دقیق کار کفش‌های طبی و تأثیر آن‌ها بر روی بدن، یک راهنمای جامعی را ارائه می‌کنیم که تمام دانش بنیادی مورد نیازتان را فراهم می‌کند تا بتوانید یک تصمیم آگاهانه در مورد اینکه آیا کفش‌های طبی می‌توانند وسایل مفیدی برای زندگی شما باشند بگیرید. در این راه ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این کفش‌ها روی بدنتان تأثیر می‌گذارند، کفش‌های طبی چه هستند و استفاده از کفش‌های طبی چه مزایایی را در بردارد.

تیم ما متشکل از سازندگان کفش‌های طبی حرفه‌ای و تکنسین‌های قابلی می‌باشد که منحصراً روی پاهایی متمرکز هستند که دچار مشکل و ناراحتی می‌باشند. هر کدام از محصولات – از کفی‌های سفارشی گرفته تا ساخت کفش‌های طبی ارتوپدی مخصوص مشتری – در کارگاه ما تولید می‌شود.

در صورت لزوم، ما یک تجزیه و تحلیل کامپیوتری از پای شما (اسکن‌های سه بعدی، پدوگرافی) انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که مراقبت بهینه‌ای برای پاهای شما حاصل می‌شود. کفش ارتوپدی جداگانه و متناسب برای هر فرد تولید می‌شود، زیرا بیماران محصولی متناسب با شرایط خاص خود را می‌خواهند. از آنجایی که کارکنان ما برنامه‌های آموزش پیوسته و حرفه‌ای بیشتری را دنبال می‌کنند، همیشه با آخرین پیشرفت‌های فناوری آشنا هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌ 02188951703 تماس حاصل فرمایید.

کفش چه تأثیری بر روی بدن ما دارد؟


قبل از رفتن به سراغ راه‌هایی که کفش‌های طبی ارتوپدی و کفش‌های محافظتی می‌توانند تأثیر مثبتی بر سلامت کلی شما داشته باشند، ابتدا بگذارید در مورد چگونگی تأثیر کفش‌ها بر روی بدن و پیامدهای منفی ناشی از پوشیدن کفش‌های غیر محافظتی برای مدت طولانی صحبت کنیم.

آیا تا به حال به این واقعیت فکر کرده‌اید که بشر قبلاً در همه‌ی سطوح و مناطق مختلف دنیا راه می‌رفت و اصلاً کفشی به پا نداشت. در دنیای امروز، این کار تقریباً غیرقابل تصور به نظر می‌رسد، البته این به دلیل آن است که سطحی که روی آن قدم می‌گذاریم دچار تغییر و تحول بسیار زیادی شده است و در نتیجه گزینه‌های موجود در مدل‌های کفش برای انسان افزایش یافته است. در حالی که ما انسان‌ها قبلاً روی سطوح نرم و طبیعی مانند خاک و شن و ماسه راه می‌رفتیم که طبیعتاً این سطوح فرمی شبیه به شکل جای پای ما را می‌گیرند. در حال حاضر، جهان ما در درجه اول از سطوح سخت، ساخته‌ی دست انسان مانند بتن، کاشی و کف چوبی ساخته شده است. کفش‌ها دیگر تنها راهی برای محافظت از پاهای شما نیستند، آن‌ها همچنین نمودی از سبک بی‌نظیر و اولویت‌های زیبایی شما هستند. اکنون ما مسئول انتخاب کفش‌هایی هستیم که وظیفه اصلی خود را انجام می‌دهند، یعنی حمایت و محافظت از پاها، ضمن اینکه این اطمینان خاطر را داریم که این کفش‌ها سبک شخصی ما را بهتر نشان می‌دهند. اگرچه این انتخاب می‌تواند یک چالش دشوار باشد و در بسیاری موارد، فقط خرید یک جفت کفش متناسب با سبک و سلیقه‌ی شما بسیار ساده‌تر خواهد بود، حتی اگر آن‌ها از حمایت و محافظتی که پایتان نیاز دارد، برخوردار نباشند. به نظر می‌آید که صنعت مد توجه چندانی به این موضوع ندارد که کفش‌هایی ارائه شوند که دارای ویژگی‌های مناسب و محافظتی برای پاهای شما باشند و همانند صنعت بهداشت و سلامتی پا، به فکر ارائه‌ی سبک‌هایی مد روز و مدرن باشد. برای بسیاری از ما، این امر یک کشمشی را در ما ایجاد می‌کند که مجبور می‌شویم بین عملکرد و مد یکی را انتخاب کنیم.

متأسفانه، اگر در انتخاب خود، مد را به عملکرد ترجیح دهید، می‌تواند عواقب طولانی‌مدت و کوتاه مدتی را در پی داشته باشد. بسیاری از کفش‌ها زیرساخت حمایتی ندارند، در صورت که پاهای شما باید به‌طور صحیح محافظت شوند و با بدن شما هم‌تراز باشند یا طراحی داشته باشند که به‌خوبی با پای شما متناسب شوند که باعث می‌شود بسیاری از افراد از کفش‌هایی استفاده کنند که غیرقابل پشتیبانی و بد باشند. در کوتاه مدت، پوشیدن این کفش‌ها به طور مثال می‌تواند به ایجاد میخچه، مشکلات ناخن و بیماری قارچی پوست پا (به ویژه بین انگشتان پا همراه با خارش و سوزش و پوست ریزی) منجر شود. در درازمدت، عواقب آن می‌تواند بسیار عمده‌تر باشد و منجر به مواردی از قبیل کمردرد، افتادگی قوس پاها و درد مفاصل شود. برای جلوگیری از این تأثیرات منفی بر سلامتی، سرمایه گذاری روی کفش‌های طبی که دارای ویژگی‌های محافظتی مناسبی هستند، برای حفظ راحتی و پشتیبانی پاهای شما در هر مرحله ضروری است. کفش شما می‌تواند تأثیر شگفت انگیزی بر روی بدن و سلامت کلی شما بگذارد و اینکه آیا این اثر منفی است یا مثبت، به این بستگی دارد که شما از کفش‌های حمایتی یا محافظتی استفاده کنید یا خیر. اکنون که می‌دانید پوشیدن این کفش‌ها به خاطر چیست و چه تأثیر مهمی در سلامتی شما می‌تواند داشته باشد، می‌خواهیم شما را با کفش‌های طبی و مزایایی که از پوشیدن کفش‌های طبی حاصل می‌شوند، آشنا کنیم.

کفش طبی و ساخت کفش‌های طبی ارتوپدی 


معنی کلمه “ارتوپدی” از ریشه‌ی یونانی “ارتو” به معنای “صحیح” یا “اصلاح” و “پدیک” به معنای “پا” گرفته شده است. این دو واژه با هم ترکیب شده و کلمه‌ی “ارتوپدی” تقریبا به معنای “اصلاح پا” ترجمه می‌شود. اصلی‌ترین هدف از استفاده از کفش‌های ارتوپدی و طبی، اطمینان حاصل کردن از این است که تمامی اجزای اساسی پاهای شما به درستی پشتیبانی شوند. این کفش‌ها به طور خاص برای کمک به مکانیک و ساختار کف پا، مچ پا و کل پا طراحی شده‌اند. بسیاری از کفش‌ها به این هدف در نظر گرفته نشده‌اند و بنابراین ویژگی‌های حمایتی کافی را ندارند تا بتوانند به متعادل کردن، محافظت و تثبیت صحیح پاهای شما در هر قدم کمک کنند.

چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود کفش ارتوپدی نسبت به سایر کفش‌ها متفاوت باشد و چگونه آن‌ها عناصر مختلف پاهای شما را پشتیبانی می‌کنند؟ 


هر شرکتی که کفش ارتوپدی تولید میکند از ویژگی‌های محافظتی متفاوتی برخوردار است که برای ارائه پشتیبانی بهینه از پای شما گنجانیده شده است. در کلینیک ظفر، فناوری Orthaheel ما، اوج سال‌ها توسعه و تحقیقات برای ارائه تکنولوژی بیومکانیکی مطابق با آخرین روش‌های علمی است که در هر جفت کفش به کار برده می‌شود تا بهترین کفش‌های ارتوپدی موجود را در بازار برای شما به ارمغان آورد. اگر درست نمی‌دانید که بیومکانیک چیست، باید بدانید این یک روش جالب برای بیان علم حرکتی ماست. متخصصان پا و حرکات بدن به کمک طراحی فن آوری بیومکانیکی بی‌نظیر و Vio Motion Support آمدند که در زیر پای شما پنهان می‌شود و قوس‌های کف پایتان را مانند یک جای پای طبیعی در برمی‌گیرد. در زیر چند مورد از مهم‌ترین عناصر تشکیل‌دهنده کفش طبی را بیان می‌کنیم که آن‌ها را از کفش‌های غیر محافظتی که قبلاً استفاده می‌کرده‌اید متمایز می‌کند.

  • نگه‌دارنده‌ی قوس محکم که منحنی‌های طبیعی رد پای شما را در برمی‌گیرد
  • جای قرارگیری یا تکیه‌گاه پاشنه که پای شما را در هر قدم تثبیت کرده و آن را حالت می‌دهد.
  • بستر کف پای طبی فرم داده شده (قسمت متحرک که برای افزایش راحتی فرد روی کف داخلی قرار می‌گیرد) که پشتیبانی خوشایندی را فراهم می‌آورد و تراز طبیعی شما از زمین به سمت بالا تقویت می‌کند.
  • بالشتک توپی کف پا که در طول روز به شما راحتی می‌بخشد
  • یک کاپ (گودی) عمیق پاشنه برای تقویت ثبات لازم
  • یک میانه سفت و در عین حال انعطاف‌پذیر برای بهینه سازی تعادل

علل ساخت کفش‌های طبی: چرا کفش طبی بپوشیم؟ 


کفش‌های ارتوپدی یک محیط بهینه‌ای را برای عملکرد به پاهای شما می‌بخشند، به همین دلیل می‌توانند مزایای قابل توجه متعددی را برای سلامتی فراهم آورند. با روی آوردن به پوشیدن کفشهای طبی و محافظتی، می‌توانید از مزایای این کفش‌های ارتوپدی بهره‌مند شوید. هر کس سزاوار آن است که در هر قدم خوب به نظر برسد و احساس خوبی داشته باشد و کفش‌های ارتوپدی کمک می‌کنند تا این امر به واقعیت بپیوندد. در زیر تعدادی از بهترین مزایایی را که پوشیدن کفش‌های ارتوپدی می‌توانند بر سلامتی شما بگذارند، آورده شده است.

جریان خون بهتر 

آیا می‌دانستید که کفش‌هایی که پوشیده می‌کنید، می‌توانند بر جریان خون به اندام تحتانی شما تأثیر بگذارند؟ کفش‌های طبی به بهبود تراز طبیعی بدن شما کمک می‌کنند و با فراهم کردن پشتیبانی مناسب برای قوس پاهایتان، راحتی شما را بهبود می‌بخشند. همه این موارد می‌تواند به تقویت جریان خون در پاهای شما کمک کند. کفش‌های ارتوپدی نیز به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که فضای لازم برای عملکرد بهتر به پاهای شما فراهم می‌آورند و از انقباض پاهای شما و مانع شدن از جریان خون جلوگیری می‌کنند. اگر در پایان روز با پاهای متورم و خسته روبرو هستید یا با بیماری‌هایی مانند دیابت مبتلا هستید، استفاده از کفش‌های طبی و ارتوپدی می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

کاهش درد کف پا 

بسیاری از ما با درد پا مقابله می‌کنیم و این را می‌دانیم که اگر با هر قدمی درد و ناراحتی را در پاهایتان احساس می کنید، خواهان آن هستید که در اسرع وقت این درد و ناراحتی تسکین یابد. درد کف پا می‌تواند با پوشیدن کفش‌های غیر محافظتی یا با سایزی نامناسب به وجود آید و این عوامل همچنین می‌توانند درد و ناراحتی ناشی از شرایط موجود در پا، مانند فاشیات پلانتار را تشدید کنند. کفش‌های طبی با اطمینان از این که همه عناصر حیاتی کف پاهای شما محافظت می‌شوند و پشتیبانی لازم را برای راحتی آن‌ها ارائه می‌دهند، می‌توانند به کاهش درد پا و پاشنه کمک کنند.

افزایش راحتی 

 وقتی به دنبال یک مزیت در کفش هستید، راحتی مهم است. وقتی کفشی راحت است که بتوانیم کارهای موردعلاقه‌مان را به‌راحتی انجام دهیم و بدون آنکه پاهایمان تحت فشار باشند مدت‌ها کفش به پا داشته باشیم، بدون آنکه دردی در حین پوشیدن آن کفش‌ها یا پس از درآوردن آن‌ها احساس کنیم. راحتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کفش‌های طبی می‌توانند به شما کمک کنند که احساس راحتی بی‌نظیری در پاهای خود داشته باشید زیرا آن‌ها به گونه‌ای ساخته‌شده‌اند که بتوانند در هر قدم راحتی را برای پاهای شما فراهم سازند.

اصلاح مشکل پا 

آیا می‌دانستید که پاهای بعضی از افراد بسته به ارتفاع قوسشان بیشتر مستعد چرخیدن به سمت داخل یا خارج هستند؟ اگر این را نمی‌دانستید، ادامه این مطلب را بخوانید. افرادی که قوس کمی در کف پایشان دارند، پای آن‌ها انعطاف پذیرتر است و کمتر بر سطح زمین می‌نشیند که باعث می‌شود آن‌ها مستعد چرخش بیش از حد پا در داخل شوند. چرا نگه داشتن و محافظت از قوس کف پا مهم است؟ برای افرادی که قوس‌های کف پای بلندی دارند که از سطح زمین بالاتر است، فشار بیش از حد تمایل به جابجایی در قسمت عقب و جلو دارد و ساختار پای سفت‌تر، آن‌ها را در معرض چرخش به خارج قرار می‌دهد، یعنی زمانی که پا به سمت خارج متمایل می‌شود. کفش‌های طبی دارای تکیه گاه قوس قابل توجهی و یک کاپ (فضای) پاشنه هستند که به تثبیت کف پا کمک می‌کنند و از چرخش بیش‌ازحد به داخل یا خارج جلوگیری می‌کنند.

افزایش تحرک 

برای افرادی که دچار درد مزمن پا و مشکلاتی مانند صافی کف پا، فاسیت پلانتار، انگشت چکشی و پینه یا انحراف شست پا هستند، کفش طبی می‌تواند تفاوت زیادی در تحرک شما ایجاد کند. هنگامی که شما دچار یک مشکل یا دردی در پا هستید و کفش‌های غیر طبی و غیر محافظتی می‌پوشید، پاهای شما حتی ممکن است درد بیشتری را متحمل شوند و وضعیت پای شما بدتر شود. با گذشت زمان، این امر می‌تواند تحرک شما را محدود کند و شما را از بیرون رفتن و انجام کارهایی که دوست دارید باز دارد. کفش‌های طبی می‌توانند با فراهم کردن یک محیط راحت، تکیه‌گاه (وجود بالشتک‌ها) و فضای نگه‌دارنده برای عملکرد پاهای شما، این محدودیت را کاهش دهند و کمک می‌کنند تا به سطح تحرک خود بازگردید و به شما اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های موردعلاقه خود را انجام دهید.

کمردرد، زانودرد و درد مفاصل 

وقتی پاهای شما به درستی محافظت نشود، ممکن است عواقب مختلفی برای شما ایجاد شود که می‌تواند منجر به دردهای کمر، زانو و مفاصل شود. اگر پاهای شما کافی حمایت نشان ندهند، آنها ممکن است سعی کنند تا فرم مناسب خود را نسبت به سطح زمین پیدا کنند، که این موضوع می‌تواند منجر به درد و فشار شود که بر تمام بدن شما تأثیر می‌گذارد و تراز طبیعی بدنتان را مختل کند. یک کفش طبی مناسب برای کمردرد، درد زانو و درد مفاصل، بدن را به طور طبیعی تراز نگه می‌دارد و از همه عناصر حیاتی پاهای شما پشتیبانی می‌کند، بنابراین بعد از گذشت یک روز طولانی دیگری، احتمالاً دردهای کمر، زانو و مفاصل شما کاهش خواهد یافت.

اکنون که از تأثیر کفش طبی بر سلامتی کلی بدنتان آگاه شده‌اید، حتماً به این فکر افتاده‌اید که جفت کفش طبی برای خود تهیه کنید تا برای کارهای روزمره‌تان استفاده کنید. اگر به هر مناسبت به دنبال کفش‌های ارتوپدی شیک هستید، از چکمه و کفش ورزشی گرفته تا صندل و دمپایی طبی، نگاهی به مجموعه بزرگی از مدل‌های کفش طبی ما بیندازید تا سبک موردنظر خود را پیدا کنید. وظیفه‌ی ما ساخت کفش‌هایی است که قوس کف پاهایتان را مانند یک پای طبیعی در آغوش می‌گیرد و تمام مزایای بهداشتی فوق‌العاده‌ای را که در بالا مورد بحث قرار دادیم به شما ارائه می‌دهند. کفش‌های جدید با پشتوانه علمی ما ترکیبی از مواد باکیفیت، سبک مدرن و بروز و فن‌آوری بیومکانیک پیشگام هستند تا دیگر هرگز مجبور نباشید دوباره بین عملکرد و مد یکی را انتخاب کنید. شما می‌توانید هر دو ا در این کفش‌ها داشته باشید!

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌ 02188951703 تماس حاصل فرمایید.

 

مشاوره رایگانمشاوره رایگان پروتز تماس با ما