ساعت کاری: 9 صبح الی 3 بعد از ظهر

کفش طبی برای کف پای صاف: هزینه بهترین کفی کفش برای کف کف پای صاف

کف پای صاف یک مشکل شایع پا است که میلیون‌ها انسان را در سراسر جهان دچار می‌کند. افرادی که کف پای صاف دارند معمولاً از مشکلات تحرک و تعادل رنج می‌برند. آن‌ها همچنین مشکلاتی در صاف نگه داشتن کف پاهای خود در هنگام ورزش کردن و انجام کارهای خانه و وظایف شغلی‌شان دارند. اگرچه کف پای صاف معمولاً ارثی است، اما می‌تواند بر اثر پوشیدن کفش‌های نامناسب نیز ایجاد شود. آسیب‌هایی به کف پا و قوس آن نیز می‌تواند منجر به صافی کف پا یا افتادگی قوس کف پا شود. این عارضه به هر دلیلی که باشد، راه‌هایی مؤثر برای مقابله یا صافی کف پا یا افتادگی قوس کف پا وجود دارد. به گفته کارشناسان صنعت ساخت ارتز، ارتزها یا کفی‌های طبی توانسته‌اند به افراد بی‌شماری در بازیابی عملکرد و فعالیت مناسبشان کمک کنند. اگر می‌خواهید قابلیت حرکتی‌تان را برگردانید، کفش یا کفی‌های طبی می‌توانند نیازهای شما را با توجه به زمان و بودجه برآورده سازند.

اگر دچار دردهایی شدید در کف پا و پاشنه پا هستید، می‌توانید به یک پودیاتریست – پزشک متخصص مشکلات پا- مراجعه کنید. این متخصص ابتدا درباره علائم شما سؤال می‌کنند. سؤالات ممكن است شامل مواردی از جمله زمانی که اولین بار متوجه این علائم شده‌اید، چه چیزی باعث بدتر شدن آن‌ها و چه چیزی باعث بهتر شدن آن‌ها می‌شود می‌باشد. پزشک متخصص پا، معاینه فیزیکی را روی پاهای شما انجام می‌دهد. وی به دنبال ناهنجاری‌ها و مناطقی می‌گردد که به درد مربوط هستند. پزشک به احتمال زیاد از شما می‌خواهد که چند قدم راه بروید و کارهای دیگری را نیز انجام دهید تا تعیین کند که پاها و مچ پاهایتان در حین انجام کارهایی خاص چه وضعیتی دارند. بعضی از پزشکان حتی ممکن است از محل راه رفتنتان، تصویربرداری مخصوص انجام دهند و یا پدهایی را قرار دهند. این تصاویر نشان می‌دهد که پاهای شما چگونه و کجا به زمین برخورد می‌کند و می‌تواند به تعیین محل دقیق و نوع مشکلات در ساختار و عملکرد پاهای شما کمک کند.

آن‌ها همچنین ممکن است تکنیک‌های متداول تصویربرداری از پاهای شما، مانند رادیولوژی، اسکن استخوان یا MRI را توصیه کنند. این اسکن‌ها می‌تواند به آن‌ها در شناسایی آرتروز، آسیب یا ضربه خوردگی کمک کند. پزشک هنگام ارائه ی توصیه‌های درمانی از جمله احتمال تجویز کفی یا کفش طبی، تمام این روش‌های تشخیصی را در نظر خواهد گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی کفی‌های طبی برای مشکلات پا، درد پا، صافی بودن کف پا و یا رزرو نوبت در کلینیک سلامت امید می‌توانید با شماره تلفن‌ 02188951703 تماس حاصل فرمایید.

معایب کف پای صاف و نیاز به پوشیدن کفش طبی 


معایب کف پای صاف و نیاز به پوشیدن کفش طبی-min

اصطلاح کف پای صاف – یا قوس‌های افتاده یا صافی کف پا بیشتر به پاهایی اطلاق می‌شود که فاقد قوس کاملاً مشخص در مرکز پا هستند. این کمبود قوس ظاهری مسطح به پا می‌بخشد.

برای درک معایب جسمی ناشی از داشتن کف پای صاف، لازم است بدانید که در واقع یک سناریوی ایده آل از قوس کف پا چیست. همان‌طور که احتمالاً متوجه می‌شوید، هنگام راه رفتن، دویدن یا بالا رفتن، پاهایتان باید تمام وزن بدنتان را نگه دارد؛ و کمی بیشتر به خاطر نیروی جاذبه بار واقعی در هنگام پیاده‌روی به 150٪ از وزن بدن شما نزدیک است (و از این امر نمی‌توان جلوگیری کرد مگر اینکه در فضا باشید)؛ و این یک بار واقعاً سنگینی است.

قوس کف پا باید طوری باشد که به‌تدریج خود را در حین حرکت پایین بیاورید، چیزی شبیه به یک کمک فنر که به طور طبیعی عمل می‌کند. اگر آن قوس وجود نداشته باشد – یا زیاد رشد نکرده باشد – پس نیروی تمام آن وزن به بقیه اندام‌های تحتانی از جمله زانوها و کمر منتقل می‌شود.

 

اغلب کمر درد اصلاً به خاطر وجود مشکلی در خود کمر به وجود نمی‌آید؛ بلکه ناشی از “یک کف پای معیوب” است. همین امر می‌تواند در مورد درد زانو، درد لگن و حتی برخی از درد بالای کمر نیز صدق کند. به همین دلیل است که متخصصین ارتوپدی و کایروپراکتورها سلامتی کف پا – و وضعیت کلی کف پا را – بسیار جدی‌تر از سایر اعضا می‌دانند.

مسئله دیگری که غالباً به خاطر صافی کف پا ناشی می‌شود، فاسئیت پلانتار (التهاب رباط کف پا) است. اگر قوس به اندازه کافی جذب شوک نداشته باشد، بافت فاسیا – بافتی که پاشنه شما را به پنجه شما وصل می‌کند، تحت فشار بیشتری قرار می‌گیرد. این امر منجر به درد مزمن پاشنه پا می‌شود که می‌تواند بر حرکت فرد تأثیر بگذارد. این آسیب در واقع یک جراحت شایع در بین ورزشکاران حرفه‌ای است.

بسیاری از افرادی که دارای کف پاهای صاف هستند، معمولاً از درد روزمره پا رنج می‌برند، به‌خصوص بعد از راه رفتن یا دویدن مسافتی منطقی یا چند ساعت روی پاهای خود ایستادن.

ارتزهایی برای کف پاهای صاف 


ارتزها وسایل مصنوعی هستند که به افراد مبتلا به بیماری‌های کف پا و پا کمک می‌کنند. این می‌تواند شامل کفش‌های طبی با طراحی مخصوص همراه با بریس و اسپلینت باشد. همچنین شامل کفی طبی برای کف پا که به کاهش درد و تنش ناشی از قوس‌های افتاده و درد کف پا یا پا کمک می‌کند. اگرچه متخصصین پا و متخصصین ارتوپد می‌توانند ارتزها را تجویز کنند، اما برندهای بسیار زیادی در داروخانه‌ها بدون نسخه‌ی پزشک بفروش می‌رسند. البته این موارد متناسب با مشخصات ویژه ی خود فرد ساخته نشده‌اند و نمی‌توان به رسیدن به نتایج مطلوب از آن‌ها اطمینان داشت. اگر از کف پای صاف، درد پا یا تورم پاها رنج می‌برید، بهتر است به یک متخصص پا مراجعه کنید. این پزشکان، با سال‌ها تجربه گسترده در این زمینه می‌توانند علت دقیق درد و فشار در پا را تشخیص دهند و درمان مناسبی را برای آن تعیین کنند. آن‌ها برنامه‌های استراتژیکی را برای کمک به از بین بردن یا ریشه کن کردن مسئله طراحی می‌کنند. این برنامه می‌تواند شامل تزریق، دارو یا ارتز یعنی کفش یا کفی طبی باشد تا در هنگام راه رفتن یا کار، تعادل مناسبی در پاهای شما برقرار شود.

مزایای کفی و کفش‌های طبی برای صافی کف پا 


مزایای مختلفی در پوشیدن کفش یا کفی طبی وجود دارد. اگر دچار کف پای صاف هستید یا از پینه پا یا فاسیت کف پا رنج می‌برید، ارتزها می‌توانند موقعیت استخوان‌ها را در مچ و کف پاهایتان اصلاح کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند ضمن تقویت ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها، استرس و تنش را در زانو کاهش دهند. پوشیدن کفش طبی باعث می‌شود تا بهتر قدم بردارید. این به حفظ تعادل و تراز مناسب هنگام راه رفتن یا انجام کارهای روزانه کمک می‌کند. باوجود مشغله و دغدغه‌های روزمره در زندگی، داشتن مشکلاتی در کف پا می‌تواند استرس و فشار بیشتری را به این شرایط بی افزاید. درحالی‌که تزریق، دارو و حتی جراحی می‌تواند به این وضعیت کمک کند، اما ارتزها راهی مقرون به صرفه برای مقابله با درد و علائم مربوط به کف پای صاف هستند. اگر در مورد مزایای پوشیدن این وسایل طبی مطمئن نیستید، می‌توانید به یک پزشک عمومی و یا یک پزشک متخصص پا مراجعه کنید.

سایر مزایا 

با وجود بیش از 75٪ مردم مبتلا به مشکلات متعدد پا، اورتزها (کفی‌ها و کفش‌های طبی) می‌تواند از ایجاد این صدمات و آسیب‌های جبران‌ناپذیر جلوگیری کند. در حقیقت، کفش یا کفی مخصوص حتی می‌تواند در طول زمان به اصلاح این ناهنجاری‌های شایع یا پیچیده کمک کند. کفی و کفش‌های طبی درحالی‌که درد در مناطق آسیب دیده را برطرف می کنند، می‌توانند خستگی عضلات را نیز کاهش دهند. این کار به افزایش سطوح انرژی حیاتی کمک می‌کند، ضمن اینکه عملکرد بهتر عضلات را ارتقا می‌بخشد. همچنین ثبات ساختار را تقویت می‌کند که نقشی مؤثر در رفع فشار و استرس بر روی رباط‌ها دارد. کفش و کفی‌های طبی مخصوص ورزشکاران و افرادی که از چاقی رنج می‌برند مفید می‌باشند. این کفی‌های طبی نه‌تنها باعث افزایش استقامت و استحکام می‌شوند بلکه با بی‌ثباتی در پا نیز مقابله می‌کنند که می‌تواند منجر به خستگی بیش‌ازحد و افتادگی قوس کف پا شود. اگر از کف پای صاف یا درد همیشگی کف پا رنج می‌برید، این کفی‌ها حتماً به شما کمک می‌کنند. آن‌ها همچنین یک جایگزین عالی برای روش‌های جراحی پرهزینه هستند. از درد کف پا گرفته تا درد زانو و کمر، ارتز ها یا کفی‌های طبی می‌توانند حداکثر راحتی و نتایج بهینه‌ای را برای این بیماران تضمین کنند. در حقیقت، این محصولات به افراد مبتلا به دیابت، دردهای ورزشی، آرتروز، ناراحتی کف پا و موارد دیگری کمک کرده‌اند. برای دیدن اینکه چگونه کفش و کفی طبی می‌تواند به شما کمک کند و برای اطلاعات بیشتر به پزشک یا متخصص پا مراجعه کنید.

قیمت کفی طبی برای کف پای صاف 


امروزه کفش و کفی‌های طبی بسیاری بنا به نیاز افراد در کلینیک‌های ارتوپدی و یا فروشگاه‌های لوازم طبی وجود دارد. قیمت هر کدام از کفش‌های طبی بر اساس جنس و کیفیت متفاوت است؛ بنابراین برای هدر رفتن هزینه‌ی اضافی، قبل از خرید کفش طبی جهت استفاده برای کف پای صاف با پزشک خود مشورت کنید.

آیا ورزش می‌تواند به کف پای صاف کمک کند؟ 


بسیاری از مردم چنین فکری می‌کنند؛ و تمریناتی که برای انجام این امر مؤثرتر محسوب می‌شوند، در واقع نسبتاً ساده هستند و می‌توانند در حالت نشسته انجام گیرند و برای بسیاری از افراد حتی افراد مسن‌تر قابل انجام است. همچنین تعدادی از افراد می‌گویند که هم یوگا و هم پیلاتس به بهبود درد و ناراحتی ناشی از صافی کف پایشان کمک می‌کند.

بنابراین، به نظر می‌رسد که کف پای صاف دیگر یک مانع بزرگی در زندگی عادی نیست که قبلاً تصور می‌شد؛ و همچنین به نظر می‌رسد که نحوه انتخاب “درمان” برای صافی کف پایتان یک تصمیم بسیار شخصی است و مطمئناً هیچ راه حل واحدی وجود ندارد که مناسب همه باشد.

نکته آخر این است که کف پای صاف لزوماً به معنای این نیست که شما نمی‌توانید ورزش کنید، یا در یک ماراتن بدوید، یا از یک پیاده‌روی طولانی و یا یک قدم زدن در عصر لذت ببرید. برای انجام این کارها بدون هیچ دردی، ممکن است به یک جفت کفی مناسب یا کفش‌های مخصوص کف پای صاف احتیاج داشته باشید، اما لزوماً مجبور نیستید به دلیل اینکه قوس کف پای کاملی ندارید، کاری را که انجام می‌دهید محدود کنید.

 

مشاوره رایگان پروتز Call Now Buttonتماس با ما