ساعت کاری: 9 صبح الی 3 بعد از ظهر

انجام یک جراحی حیرت‌انگیز پیوند دست در شیراز

 انجام یک جراحی حیرت‌انگیز پیوند دست در شیراز

انجام یک جراحی حیرت‌انگیز پیوند دست در شیراز

«خبرجنوب» نوشت: یک عمل جراحی پیچیده و نادر پیوند دست طی چند مرحله در بیمارستان اردیبهشت شیراز انجام شد.

فلوشيپ جراحي دست و عضو آكادمي جراحان دست اروپا در اين خصوص گفت: مردي 20 ساله در فسا با موتورسيكلت تصادف كرده بود و دست راست او از ناحيه ساعد قطع شده بود اما با توجه به كشيده شدن مصدوم پس از تصادف بر روي شن و ماسه هاي محل و در نتيجه آلودگي محل قطع شدگي، امكان پيوند دست او به ساعد وجود نداشت.

دكتر اميد لياقت افزود: ساعد اين بيمار دچار له شدگي و آلودگي شديد با شن شده بود و به همين دليل امكان پيوند دست به ساعد ميسر نبود كه به منظور زنده نگه داشتن عضو و حفظ زمان طلايي براي جراحي، دست قطع شده به مچ پاي بيمار پيوند زده شد.

عضو آكادمي جراحان دست اروپا يادآور شد: پس از 10 روز كه زخم ساعد ترميم و شست و شو داده شد، دست از مچ پا به ساعد پيوند گرديد و وضعيت بيمار در حال حاضر مطلوب است.

دكتر لياقت گفت: با توجه به له شدن عصب هاي حسي حركتي، پيوند عصب پس از انتقال دست بر روي ساعد انجام گرفت و در حال حاضر فيزيوتراپي آغاز شده و انگشتان بيمار حركت مي كند.

اين فلوشيپ جراحي دست افزود: اين جراحي پيچيده و نادر كه بسيار طولاني بود طي 6 مرحله شست و شو، پيوند عصب و پيوند پوست انجام گرفت و عضلات نيز ترميم گرديد.

اين بيمار 20 ساله نيز گفت: طي يك تصادف دچار قطعي دست شدم و به دليل وخامت اوضاع از بيمارستان جهرم به شيراز انتقال يافتم كه به دليل مشكلات موجود و شدت جراحت از حدود 2 تا 8 صبح مرحله اول جراحي به صورت پيوند دست به پا انجام گرفت.

جواد پرهون ادامه داد: پس از اين مدت هوشياري نداشتم و بعد از 10 روز پيوند دست انجام شد و در حال حاضر حركت انگشتانم مطلوب است.

وي با تقدير از پزشك جراح گفت: طبق جست و جوي اينترنتي اين نوع عمل تا كنون تنها بر روي يك جوان 23 ساله در چين انجام شده است و چيزي شبيه معجزه دستم را به من بازگرداند و قدردان پزشك خود هستم كه با تلاش مداوم باعث شد سال هاي عمرم را با معلوليت نگذرانم

انتخاب پروتز برای افراد قطع عضو دست

مشاوره رایگان پروتز Call Now Buttonتماس با ما